Tüm Kategoriler

  • Tüm Kategoriler
  • Ürünler
  • Zeytin Yağları
  • Zeytin Çeşitleri
  • Zeytinyağlı Sabunlar
  • Zeytinyağlı Sıvı Sabun

5 Litre Natürel Sızma Zeytin Yağı

210,00TL

Stok Durumu:Stokta var

Natürel Sızma Zeytinyağı ; Zeytin ağacı meyvesinden doğal niteliklerinde değişikliğe neden olmayacak mekanik veya fiziksel işlemler uygulanarak elde edilen; kendine özgü tat ve ko...Etiketler: sızma hakiki zeytinyağı, taş baskı zeytinyağı, soğuk sıkım zeytinyağı, zeytinyağı fiyatları, Zeytinyağı Çeşitleri ve Fiyatları, sızma zeytinyağı fiyatları, zeytinyağı markaları, zeytinyağı faydaları, zeytinyağı çeşitleri, natürel sızma zeytinyağı, taş baskı zeytinyağı, erken hasat zeytinyağı, soğuk sıkma zeytinyağı, doğal zeytinyağı, sızma zeytinyağı fiyatları, naturel sızma zeytinyağı,Natürel Sızma Zeytinyağı ; Zeytin ağacı meyvesinden doğal niteliklerinde değişikliğe neden olmayacak mekanik veya fiziksel işlemler uygulanarak elde edilen; kendine özgü tat ve kokuda olan doğal yağları ifade eder. Zeytinyağında asitlik derecesi, 100 gr zeytinyağında bulunan “oleik asit” miktarının yüzde olarak belirlenmesidir. Asit oranı %2’den az olan zeytinyağları “natürel birinci” olarak adlandırılır.

Taş baskı sızma zeytinyağı; Çuvallarda zeytinlerin ezilmesiyle çıkarılır. En doğal ve en sağlıklı zeytin yağı bu şekilde çıkarılır. Ezilip Hamur haline gelen zeytin daha sonra özel torbaların içerisine doldurulur. Torbalar, Preslerde yavaş yavaş sıkılır. Bu sıkıştırma esnasında torbaların kenarından sızarak akan yağ alttaki haznede biriktirilir. Zeytin özsuyu ve posası ile elde edilen bu yağ daha sonra damıtılarak, posasından ve öz suyundan ayrılır ve bu yağa da taş baskı zeytinyağı denir.

 

Riviera ve Sızma Zeytinyağı Arasındaki Fark Nedir ?  Natürel zeytinyağı ile rafinasyon işlemi sonucu artık tadı olmayan, tadı kalmayan kokusuz yağ haline gelen,  rafine zeytinyağı ile karışımından meydana gelen yağ Riviera Zeytinyağıdır. Riviera zeytinyağının rafinerizasyon işlemi sırasında kaybolan doğal Vitaminin yeniden kazandırılması amacıyla alfa tokoferol isimli vitamin ilavesi yapılabilir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Benzer Ürünler

İNAN ZEYTİNCİLİK © 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.

#